Odpalanie silnika

ul. Szpacza 11, 04-238 Warszawa

Telefon: +48 660 506 023

biuro@admserwis.com

Jesteśmy dostępni pod telefonem cały czas
ul. Szpacza 11, 04-238 Warszawa

Nasze usługi

Kontakt

Adres ul. Szpacza 11, 04-238 Warszawa
Telefon +48 660 506 023
Adres e-mail biuro@admserwis.com
Godziny otwarcia: Poniedziałek: 09:00 - 20:00
Wtorek: 09:00 - 20:00
Środa: 09:00 - 20:00
Czwartek: 09:00 - 20:00
Piątek: 09:00 - 18:00
Sobota i Niedziela: jesteśmy pod telefonem - zadzwoń!
Service

Wymiana rozrządu

We współczesnych samochodach rozrząd to niezwykle istotna sprawa. Ponadto wymiana rozrządu to niestety często wykonywana usługa. Jeżeli istotne są dla Ciebie stuprocentowe osiągi Twojego samochodu, warto o niej pomyśleć.

Ale czym w ogóle jest ten rozrząd? Odpowiada on za dostarczenie do cylindrów Twojego samochodu mieszanki paliwowo-powietrznej. To podstawowa sprawa, aby Twój samochód pracował poprawnie. Widzisz, jakie to istotne?

Kiedy wymienić rozrząd? Warto zajrzeć do zaleceń producenta, który bardzo często podaje dane na ten temat. Jednakże tak naprawdę, to szczegółowa analiza samochodu podczas obsługi bieżącej pojazdu dostarczy nam niezbędnych informacji. Ponadto zawsze będziesz miał pewność co do stanu swojego rozrządu, będąc w pełni świadomym użytkownikiem swojego samochodu.

Wymiana rozrządu – czy warto na niej oszczędzać?

Wymiana rozrządu to jedna z czynności serwisowych, na której nie warto oszczędzać. Gdy dojdzie do jego awarii, koszty naprawy można liczyć w tysiącach. Jest to jedna z rzeczy, którą warto wymieniać od razu po zakupie auta, aby mieć pewność, że nie doprowadzimy do jego zerwania. Nie boimy się skomplikowanych układów w dużych silnikach, wymieniamy zarówno paski jak i łańcuchy. Używamy części renomowanych producentów, co zapewnia bezpieczną i bezawaryjną jazdę na lata.

Wyróżniamy dwa typy napędów rozrządu, oto kilka z nich:

  • rozrządy paskowe – wymieniamy po określonym przebiegu lub latach zgodnie z zaleceniami producenta
  • rozrządy łańcuchowe – najczęstsza awaria tego rodzaju napędu rozrządu polega na rozciągnięciu się łańcucha lub zużyciem napinacza łańcucha. Niepokojące objawy, które mogą oznaczać że czas jego wymiany się zbliża to przede wszystkim hałas z okolic silnika przez pierwsze kilka sekund po jego odpaleniu. Dodatkowo mogą pojawić się błędy związane z synchronizacją wału korbowego z wałkami rozrządu

Zaplanuj wizytę w naszym warsztacie!

Jesteśmy pasjonatami motoryzacji. Chętnie zajmiemy się Twoim samochodem.

Zadzwoń: +48 660 506 023