Odpalanie silnika

Pustelnicka 23, 04-151 Warszawa (Praga)

Telefon: +48 660 506 023

biuro@admserwis.com

Poniedziałek - Piątek: 09:00–17:00

Poniedziałek - Piątek: 09:00–17:00
Pustelnicka 23, 04-151 Warszawa (Praga)

Nasze usługi

Kontakt

Adres Pustelnicka 23, 04-151 Warszawa (Praga)
Telefon +48 660 506 023
Adres e-mail biuro@admserwis.com
Godziny otwarcia: Pon-Pią: 09:00 - 17:00
Sob-Ndz: Zamknięte
Service

Układ wydechowy

Układ wydechowy odpowiada za prawidłowe odprowadzanie produktów spalania mieszanki paliwowo-powietrznej z silnika, jak i ograniczanie emisji szkodliwych substancji. Nieszczelny układ wydechowy może powodować charakterystyczny zapach spalin w kabinie pasażerskiej podczas jazdy, jest bezpośrednim zagrożeniem dla Twojego zdrowia. Niesprawny układ z kolei wpływa na nadmierne zużycie paliwa (nawet o 50%) lub ograniczenie mocy pojazdu.

  1. Główne elementy ulegające uszkodzeniu:
  • sonda lambda – najważniejszy elektroniczny element pomiarowy układu wydechowego. Odpowiada za ustalenie odpowiedniej dawki paliwa poprzez pomiar zawartości tlenu w spalinach. Na podstawie odczytów z sondy lambda komputer silnika ustala odpowiednią ilość powietrza do wtryskiwanego paliwa – idealna mieszanka nosi swoją nazwę – jest stechiometryczna.
  • nieszczelność układu – objawia się tzw. “przedmuchami”, oraz głośniejszą pracą silnika. Najczęstsza przyczyna tej awarii to zużycie łącznika elastycznego. Równie często ulegają zużyciu wszelkie łączenia katalizatora, DPF, rur oraz tłumika.
  • Filtr cząstek stałych ( DPF z ang. diesel particule filter) – jest to główny element odpowiadający za filtrowanie szkodliwych substancji do środowiska. Naturalnym procesem zatem jest jego przepełnienie i zapchanie. Obecna technologia regeneracji pozwala na przywrócenie stuprocentowej sprawności filtra bez jego wymiany. Redukuje to koszty całkowite naprawy o mniej więcej 70% w zależności od modelu auta.
  • zawór EGR – jego usterki mają szerokie spektrum objawów, wyglądających na poważne – np. czarny dym z układu wydechowego, ograniczenie mocy silnika, falujące obroty


Powyższe elementy to tylko niewielki wycinek z całego układu wydechowego, który w każdym modelu auta ma inną konstrukcje. Nasze doświadczenie połączone z najnowszymi metodami diagnostyki dają nam wysokie prawdopodobieństwo udanej naprawy i ograniczeniu kosztów.