Odpalanie silnika

ul. Szpacza 11, 04-238 Warszawa

Telefon: +48 660 506 023

biuro@admserwis.com

Jesteśmy dostępni pod telefonem cały czas
ul. Szpacza 11, 04-238 Warszawa

Kodowanie BMW – odkryj w swoim samochodzie nowe funkcje

Kodowanie BMW - odkryj w swoim samochodzie nowe funkcje

Kodowanie BMW – odkryj w swoim samochodzie nowe funkcje

Kodowanie BMW pozwala na aktualizację ukrytych funkcjonalności w systemie samochodu. Specjalizujemy się w naprawach samochodów marki BMW. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam poznać od podszewki oprogramowanie oferowane przez producenta. Nasz warsztat BMW przez lata funkcjonowania zyskał renomę oraz zaufanych klientów.

Kodowanie samochodów marki BMW

Samochody marki BMW, szczególnie w kontekście nowszych generacji, wyposażone są w wiele  zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Producent oferuje klientom wiele konfiguracji oprogramowania, które określane są jako „special code”. Kodowanie ma na celu wprowadzenie zmian w oprogramowaniu. W rezultacie odblokowane zostają nowe funkcje. Samo kodowanie ma na celu ich aktywację. W naszym serwisie również świadczymy kompleksowe usługi kodowania.

Kodowanie ma bardzo szerokie zastosowanie, w zależności od funkcjonalności. W nowszych generacjach (F, G) obejmuje m.in.: automatyzację składania lusterek, zdalne sterowanie systemem, np. otwieranie czy zamykanie szyberdachu za pomocą pilota. Klienci wybierają często kodowanie w kontekście odblokowania usługi wideo. Pomimo że producent wyłączył możliwość oglądania programów czy materiałów wideo w samochodzie, aby zwiększyć bezpieczeństwo kierowcy, usługa ta może być dostępna dla pasażerów. Warto pamiętać, że sama lista funkcji jest zależna od posiadanego wyposażenia.

Programowanie a kodowanie BMW – różnice

Warto również wyjaśnić różnicę pomiędzy programowaniem a kodowaniem BMW. Przede wszystkim kodowanie ma na celu aktywację funkcji udostępnianych przez producenta. Programowanie jest bardziej inwazyjną zmianą, która całkowicie zmienia funkcjonowanie systemu.

Co istotne, z usługą programowania wiąże się większe ryzyko, podczas gdy samo kodowanie nie jest ryzykowne i wykorzystuje dostępne zasoby.

Warsztat BMW Warszawa – zaufaj specjalistom z ADM Serwis

Często pojawiającym się pytaniem naszych klientów jest kwestia, czy kodowanie sprawia, że gwarancja zostaje unieważniona. Przede wszystkim, dostawca gwarancji powinien wykazać, iż dana usterka ma swoje podłoże w nieprawidłowo przeprowadzonym procesie kodowania. Dodatkowo konieczne jest udowodnienie, że genezą danej usterki jest sama modyfikacja. Oznacza to, że konkretna modyfikacja niektórych parametrów nie wpływa na roszczenia.

Zakładając, że w samochodzie doszło do uszkodzenia silnika odpowiedzialnego za pracę wycieraczek. Wówczas nie ma związku pomiędzy kodowaniem a samą usterką. Problem może pojawić się wyłącznie wtedy, gdy rzeczywiście odblokowanie niektórych funkcji sprawi, że praca systemu zostanie zaburzona. Wobec tego kluczowe jest wybieranie wyłącznie doświadczonych specjalistów, którzy posiadają odpowiednie kompetencje gwarantujące bezpieczne kodowanie.

Nasz warsztat BMW Warszawa oferuje kompleksowe usługi kodowania BMW. ADM Serwis to miejsce pracy miłośników marki BMW. Nasza praca jest ściśle związana z naszą pasją. Zapraszamy na konsultacje i zachęcamy do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na pytania dotyczące procesu kodowania.

Zaplanuj wizytę w naszym warsztacie!

Jesteśmy pasjonatami motoryzacji. Chętnie zajmiemy się Twoim samochodem.

Zadzwoń: +48 660 506 023

Michał Pluta

Właściciel warsztatu ADM Serwis, pasjonat motoryzacji. Firma ADM została założona przez pasjonatów motoryzacji i mechaniki samochodowej. Naszym celem jest prawidłowy serwis samochodów poruszających się po naszych drogach. Dbamy o Twoje bezpieczeństwo, oferując profesjonalne usługi. Wiemy, że prawidłowy i uczciwy serwis się opłaca - Tobie i nam. Chcemy naprawiać i serwisować samochody nie raz, a przez cały okres jego użytkowania. Naprawiamy samochody wszystkich marek.